Ulft, Netherlands

Dorpendeal helpt Rekken bij leefbaarheid

In Rekken is vrijdag de eerste dorpendeal van de Achterhoek gesloten tussen partijen uit het dorp en de provincie Gelderland. Met het geld dat vrijkomt wil DorpsCoöperatie Rekken (DCR) de komende twee jaar onder meer werken aan de leegstaande kerken.
Tim Rondeel | 31 augustus 2021 15:31 | Aangepast op 31 augustus 2021 15:31
"Met de term dorpendeal bedoelen we een afspraak tussen bewoners van een dorp, wijk of buurt die het initiatief nemen om de leefbaarheid in hun eigen omgeving te versterken", legt gedeputeerde Peter van 't Hoog uit. Hij was vrijdag te gast in het dorp om de deal namens de provincie te ondertekenen. "Er is in Rekken toch wel een bijzondere formule van een dorpscoöperatie en dat is de eerste in Gelderland", vindt de gedeputeerde. Iedereen die binding heeft met Rekken kan lid worden van de DCR, zowel individuen als verenigingen of stichtingen. "Waar we als provincie toch wel benieuwd naar zijn is of zo'n formule werkt", aldus Van 't Hoog. "Dat is een van de redenen waarom met Rekken de eerste Achterhoekse dorpendeal gesloten hebben."

In Rekken zijn er ideeën om een aantal accommodaties om te bouwen naar starters- of seniorenwoningen. "Er zijn concrete plannen om twee kerken die hun kerkelijke functie verloren hebben een maatschappelijke functie te geven", geeft Van 't Hoog aan. "De locaties waar die activiteiten nu plaatsvinden kunnen worden her-ontwikkeld voor woningen." Door de deal komt een bedrag van 195.000 euro beschikbaar. Vanuit de DCR heerst ook tevredenheid over het aangaan van de dorpendeal. "Ik vind dit hét voorbeeld van een geslaagde coproductie van provincie, gemeente en dorp", laat Lotte Roos van de DCR weten. "Nu gaan we samen verder aan de slag. We hebben er zin in!"

Andere Achterhoekse dorpen volgen
In hoeverre de Rekkense deal een voorbeeld is voor andere Achterhoekse kernen? "Het instrument dorpendeal is een nieuw instrument", aldus gedeputeerde Van 't Hoog, die verwacht de aankomende tijd vaker een contract te tekenen in de regio. "We hebben de mogelijkheid om meer af te sluiten de aankomende jaren en dat zal ongetwijfeld ook in de Achterhoek gebeuren."

Foto: Provincie Gelderland

Lees ook

Voor de vierde keer benoemd tot consul voor Nederland in consulaat Kleve

Een dag nadat Trump de importtarieven flink verhoogde, hoopt honorair consul Freddy Heinzel dat dit ...

Geen gewonden bij aanrijding in buitengebied Beltrum

Bij een aanrijding op de Bedelaarsdijk in Beltrum zijn een auto en een busje met elkaar in botsing g...

Politie doorzoekt meerdere panden in de Achterhoek, vijf verdachten aangehouden

De politie heeft in de Achterhoek meerdere locaties doorzocht in het kader van een lopend onderzoek ...

Twee Afghanen en Israëliër gepakt met 100 kilo drugs bij grensovergang Beek

Bij een grenscontrole aan de grensovergang in Beek zijn maandagmiddag twee Afghanen en een Israëliër...

Koning Willem-Alexander na Koningsdagconcert Doetinchem: 'Het was heel emotioneel'

Doetinchem draaide in aanloop naar Koningsdag alvast warm tijdens het jaarlijkse Koningsdagconcert i...

Politieke crisis in Winterswijk schuld van Ten Dolle? CDA verzuimt zelf in de spiegel te kijken

ANALYSE / Er is een politieke crisis in Winterswijk. De CDA-wethouder is naar huis gestuurd, met ste...