Ulft, Netherlands

Graafschap College hoopt dat door ‘Week van het Vakmanschap’ leerlingen voor het mbo kiezen

Foto: Mark Rutten
Het aantal studenten in het middelbaar beroepsonderwijs (mbo) neemt al jaren af. Dat terwijl verschillende sectoren staan te springen om praktisch opgeleide studenten. Het Graafschap College probeert middelbare scholieren die op het punt staan om een studie te kiezen enthousiast te maken in de ‘Week van het Vakmanschap’.
Bart Sollman | 20 maart 2025 14:59 | Aangepast op 20 maart 2025 14:59
“Leerlingen staan nu voor de keuze of ze naar het mbo of naar de havo gaan. We proberen ze enthousiast te maken voor beroepen waar je bij ons een opleiding voor kunt volgen”, zegt Tanja Hoeben van het Graafschap College. De Achterhoekse mbo-instelling werkt met verschillende bedrijven samen om jongeren kennis te laten maken met verschillende sectoren. Hoeben: “De jongeren kunnen zo ontdekken waar echt hun passie ligt. Ze krijgen zo ook een helder beeld van de praktijk.”

Eén van de bedrijven waar middelbare scholieren welkom waren was de Gouden Leeuw Groep in Zelhem. Leerlingen van het Houtkamp College liepen mee en konden ontdekken of de zorg iets is waar ze in verder willen. “Ze kregen een rondleiding en konden veel vragen stellen aan de medewerkers. We doen er alles aan om ze enthousiast te maken voor het vak”, zegt Hoeben.

mbo heeft het moeilijk
Waar er in 2021 nog meer dan een half miljoen studenten op het mbo zaten, waren dat er in 2024 nog maar 469.500. De verwachting is dat die daling doorzet. Dat terwijl de banen voor afgestudeerde mbo’ers voor het oprapen liggen. “Door deze dagen te organiseren hopen we de leerlingen echt enthousiast te maken voor de beroepen waar je bij ons een opleiding voor kunt doen”, aldus Hoeben.

Meest gelezen

Brandweer kan brand niet vinden door de mist in Azewijn

Redactie REGIO8 | 27 mrt 2025 09:42

Gewonde bij mogelijk steekincident in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 29 mrt 2025 15:25

Lees ook

Achterhoekers Suzan & Freek nieuwe coaches The Voice

Achterhoekers Suzan Stortelder en Freek Rikkerink, beter bekend als het populaire duo Suzan & Freek,...

Catharinakerk Doetinchem moet publiekstrekker van de stad worden

De Catharinakerk in Doetinchem moet een nieuwe functie krijgen en getransformeerd worden tot een pub...

Geluidsinstallatie valt op meerdere mensen bij intocht in Winterswijk, drie gewonden naar ziekenhuis

Bij de intocht ter gelegenheid van tachtig jaar bevrijding van Winterswijk zijn meerdere mensen gewo...

Gewonde bij mogelijk steekincident in Doetinchem

Bij een mogelijke steekincident aan de Grutstraat is vrijdagavond een persoon gewond geraakt. Twee v...

De Graafschap verliest cruciaal duel van SC Cambuur

In de strijd om de tweede plaats in de Keuken Kampioen Divisie lijkt De Graafschap gestrand te zijn ...

Schoof bezoekt Duitse premier Wüst, grensoverschrijdende samenwerking krijgt stevige impuls

Afgelopen dinsdag ontving de Duitse premier Henrik Wüst de Nederlandse minister-president Dick Schoo...