Ulft, Netherlands

Kleef komt met eerste verbod om fietsers in te halen

Stadt Kleve heeft voor het eerst een verbod om fietsers in te halen ingevoerd. Op de weg richting Bedburg-Hau, die dient als belangrijke fietsroute voor scholieren, is een nieuw verkeersbord geplaatst om weggebruikers te wijzen op de regel.
Redactie REGIO8 | 15 december 2022 10:01 | Aangepast op 15 december 2022 10:01
Het bord wijst bestuurders erop dat ze op een gedeelte van de Zum Breijpott geen fietsers, bromfietsers of motorrijders meer mogen inhalen. Overtreders riskeren een boete van zeventig euro. Volgens de Duitse gemeente is het de eerste keer dat een dergelijk bord in Kleef wordt geplaatst. Het verkeersbord bestaat sinds 2020 in Duitsland, toen het in de wegenverkeerswet van het land werd opgenomen.

De instelling van het inhaalverbod op de Zum Breijpott vloeit voort uit het plan van de Duitse gemeente om een veilig fietsnetwerk op te zetten. “Voorwaarde voor de ontwikkeling van het fietsen is het fietsvriendelijk maken van de bestaande paden en wegen”, aldus 'fietsagent' Pascale van Koeverden.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Antenne Niederrhein

Foto: Stadt Kleve

Lees meer over:

Fietsen|Kleef|

Lees ook

Voor de vierde keer benoemd tot consul voor Nederland in consulaat Kleve

Een dag nadat Trump de importtarieven flink verhoogde, hoopt honorair consul Freddy Heinzel dat dit ...

Grensregio viert met hulp van Dinxperlo 80e verjaarsdag bevrijding met een bijzondere vrijheidstocht

In de dagen van eind maart en beginapril is de Achterhoek bevrijd. Er zijn veel activiteiten waarond...

Kan Berlijn stortvloed aanvragen windturbines in grensstreek nog tijdig tegenhouden?

In Kreis Borken staan op één na de meeste windmolens in Noordrijn-Westfalen: al 304 windturbines en ...

Sluiting Emmeriks ziekenhuis afgewend door miljoenensteun van Kreis Kleef

De districtsraad van Kreis Kleef trekt 16,2 miljoen euro uit voor het failliete St. Willibrord zieke...

Landelijke ophokplicht pluimvee na uitbraken vogelgriep in Nederland en Duitsland

Landelijke ophokplicht voor pluimvee na uitbraken vogelgriep in Nederland en Duitsland Het ministe...

Tachtig fietsers halen 71.000 euro op voor mensen met Alzheimer

Tachtig fietsers legden vrijdag 21 juni gezamenlijk een 60 kilometer lange tocht door de Achterhoek ...