Ulft, Netherlands

's-Heerenberg sluit carnaval traditioneel af met popverbranding

Foto: REGIO8
Na vier dagen hossen, sjoenkelen en feesten wordt het carnaval in ’s-Heerenberg dinsdag traditioneel afgesloten, door een pop te verbranden. Honderden mensen trokken naar het Stadsplein in het centrum van de Waskuupstad om de traditie voor de jeugd te aanschouwen.
Remco Geurts | Viggo Zweverink | 13 februari 2024 17:15 | Aangepast op 13 februari 2024 17:15
"Het is nog niet helemaal ten einde, vanavond gaan we voor de grote prins nog een pop verbranden", legt president Danny Krijgsman van carnavalsvereniging d' Olde Waskupen uit. "Het is een periode die je afsluit." Voor veel carnavalisten is het een emotioneel moment, het is lastig om afscheid te nemen van het meerdaagse feest. De tranen vloeiden dan ook rijkelijk bij de jeugdprins. "Ja zielig he, maar niet alleen de jeugdprins moest huilen", laat volwassen prins Arien Franke weten. "Zijn gevolg, zijn vader en moeder, iedereen was emotioneel. Zij hebben hier ook heel veel werk in zitten."

Het carnaval in Waskuupstad, zoals 's-Heerenberg tijdens het feest heet, was dit jaar vernieuwd, onder meer met een aantal tenten in het centrum. Dit tot vreugde van de carnavalisten. "Wij hebben een superweekend gehad, geen gedonder, alle horeca was gewoon volle bak", laat de trotse Franke weten. "Het was echt een gezellig, sfeervol carnaval. Ik kan het niet anders benoemen."

Lees ook

Petitie tegen komst windmolens Bergherbos al duizend keer ondertekend

Meer dan duizend inwoners van de gemeente Montferland hebben een petitie ondertekend tegen het feit ...

Dorstige carnavalsvierders in Doetinchem gaan kroegen af tijdens Elfkroegentocht

Het dak ging er maandagochtend alweer vroeg van af in Doetinchem. In de spiegeltent in Leutekem trap...

Carnavalsoptocht Beek en Loerbeek in de zon, 66 jaar De Dösvlègels goed gevierd

Carnavalsvereniging De Dösvlègels uit Beek en Loerbeek bestaat 66 jaar, en dat werd maandag gevierd ...

Weerboer Gerrit voorspelt een droog carnavalsweekend voor de Achterhoek

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Duitsland kiest vandaag voor een nieuw parlement: grensregio kijkt mee

De zondag is de uitverkorene verkiezingsdag waarop Duitsland naar de stembus gaat. Na het uiteenvall...

Niet Montferland maar een ontwikkelaar koopt laatste grond uitbreiding bedrijventerrein 's-Heerenberg

De gemeente Montferland is al jaren bezig om alle gronden voor de uitbreiding van het bedrijventerre...