Ulft, Netherlands

SDOUC krijgt toch nieuwe toplaag, ondernemers en particulieren schieten te hulp

Foto: REGIO8
Goed nieuws voor de leden van voetbalclub SDOUC uit Ulft. De hoognodige vervanging van de toplaag van het kunstgrasveld kan binnenkort worden uitgevoerd. Dankzij de steun van ondernemers en particulieren, die de club met een lening willen helpen, kan de Ulftse tweedeklasser de benodigde financiële middelen bijeenbrengen.
Tim Rondeel | 16 januari 2025 15:35 | Aangepast op 16 januari 2025 15:35
‘Gelukkig zijn ondernemers en particulieren opgestaan om SDOUC te helpen. Gezamenlijk willen zij er, middels een lening aan de vereniging, voor zorgen dat de financiële middelen er zijn om de vervanging van de toplaag op korte termijn te realiseren. We zijn deze ondernemers en particulieren heel erkentelijk voor hun geweldige steun,’ schrijft voorzitter Frans Stiebe in een brief aan de leden en vrijwilligers van de club.

De verslagenheid binnen SDOUC was groot toen de gemeenteraad van Oude IJsselstreek tegen een subsidie van maximaal twee ton voor een nieuwe toplaag van het kunstgrasveld op de IJsselweide stemde. Na de teleurstellende beslissing van de raad besloten verschillende leden echter om hun club niet in de steek te laten en de nodige steun te mobiliseren.

In maart weer op de velden
Dankzij deze geldschieters heeft het bestuur tijdens een bestuursvergadering op maandagavond besloten om de opdracht voor de vervanging van de toplaag definitief te verstrekken. Als alles volgens plan verloopt, kan SDOUC in maart weer gebruikmaken van het hoofdveld.

Volgens het bestuur is de kous met het goede nieuws nog lang niet af. ‘We zijn er natuurlijk nog lang niet!’, valt te lezen in een bericht van de club. ‘Ten eerste zal de lening in de komende jaren terugbetaald moeten worden aan de geldverstrekkers. Ook zijn andere maatregelen (bijvoorbeeld LED-veldverlichting) nodig om de jaarlijkse exploitatielasten structureel omlaag te krijgen.’

'SDOUC leeft!'
Ondanks de slag om de arm kijkt het bestuur toch met vertrouwen naar de toekomst. ‘Alle bovenstaande ontwikkelingen geven aan dat iedereen wil dat de oudste voetbalvereniging van deze gemeente moet blijven bestaan en dat we samen met SDOUC naar een duurzame toekomst gaan. SDOUC leeft!’

Lees ook

Jack Cooper-Love is de nieuwe spits van De Graafschap

De Graafschap heeft zich op de laatste dag van de winterse transferperiode weten te versterken met d...

Gemeente Doetinchem is opzoek naar de 'échte Doetinchemmer'

Gemeente Doetinchem laat tijdens Koningsdag heel Nederland, inclusief de koninklijke familie, kennis...

Honderden mensen maken bezwaar tegen verkeerswijzigingen Laag-Keppel

Honderden mensen hebben op verschillende plekken bezwaar gemaakt tegen de plannen van de verkeerswij...

Verhit protest bij gemeentehuis tegen azc Didam: 'Steek die asielzoekers maar in je reet'

Zo'n 130 demonstranten protesteerden maandagavond bij het gemeentehuis van Montferland in Didam tege...

Verdachte situatie gemeentehuis Didam, hulpdiensten ter plaatse

Hulpdiensten zijn dinsdagochtend massaal uitgerukt voor een verdachte situatie bij het gemeentehuis ...

De Graafschap verliest met 1-2 van ADO Den Haag

De Graafschap heeft de inhaalwedstrijd tegen ADO Den Haag met 1-2 verloren. Alle doelpunten vielen i...