Ulft, Netherlands

Sloopflats Leerinkstraat Doetinchem in 2026 naar de grond

Foto: REGIO8
De drie sloopflats aan de Leerinkstraat in Doetinchem blijven langer overeind. De planning was om drie van de zes flats eind 2025, begin 2026 te slopen maar nu is dit uitgesteld tot augustus 2026. Daarmee kunnen de tijdelijke bewoners nog wat langer in de flats blijven.
Hidde Vinkenvleugel | 18 februari 2025 10:03 | Aangepast op 18 februari 2025 10:03
“De processen voor deze sloop kosten veel tijd, hierom is ervoor gekozen om de sloop van de panden uit te stellen tot komend jaar”, vertelt een woordvoerder van Sité Woondiensten. De drie flats zijn technisch verouderd en toe aan groots onderhoud. Aangezien het prijskaartje voor dat onderhoud erg duur is, is ervoor gekozen om de flats te slopen en in die plaats moderne en duurzame nieuwbouw te realiseren. De andere drie van de zes flats krijgen wel groot onderhoud.

Eerder werden in 2023 de bewoners en omwonenden nog verrast met metershoge Van Gogh-zonnebloemen, op de drie sloopflats. “Juist deze bewoners krijgen de komende jaren heel veel te verduren, dat vraagt heel veel”, zei Patricia Ritz namens Sité destijds. “Het leek ons wel een mooi symbool om een cadeautje te geven.”

Lees meer over:

leerinkstraat|sloop|Doetinchem|

Meest gelezen

Publieks- én juryprijs 27e carnavalskrakertrofee gaan naar Azewijn

Nick Hermsen | Bart Sollman | 21 feb 2025 14:51

Lees ook

Typhoon, Hannah Mae en Lucas & Steve, eerste namen op Achterland XL in Doetinchem

De organisatie van Achterland XL heeft de eerste optredens bekendgemaakt voor het festival op de Ble...

Doetinchem wijst tijdelijke locatie aan als opvangplek voor dak- en thuislozen

Doetinchem wil in een deel van het oude Rabobank-pand aan de Terborgseweg tijdelijk dak- en thuisloz...

Tentoonstelling van Metzo-scholieren in Doetinchem luidt viering 80-jaar vrijheid in

Doetinchem viert dit jaar net als heel Nederland 80 jaar vrijheid. Maandagmiddag werd in de Catharin...

Complimentenmakers bezorgen lachende gezichten in hartje Doetinchem

Niet Parijs, maar Doetinchem is op vrijdag en zaterdag de stad van de liefde. Tenminste, als je het ...

Al tien jaar is Stadskamer Doetinchem een onmisbare plek voor de samenleving

Stadskamer Doetinchem viert haar 10-jarig bestaan. De zorgvoorziening Stadskamer Doetinchem is in ti...

Twee parkeerplekken in Doetinchem alleen nog beschikbaar voor vergunninghouders

Bezoekers van de binnenstad van Doetinchem moeten vanaf 17 februari een stukje verder lopen. De park...