Ulft, Netherlands

Zwarte Crossers moeten blazen bij vertrek

Het is al bijna net zo'n traditie als het festival zelf: de grootschalige controle van de politie op de vertrekdag van de Zwarte Cross. Maandagochtend was de politie al vroeg aanwezig om te controleren op restalcohol bij de bezoekers van het Achterhoekse festival.
Jasper Hazelaar | 20 juli 2022 16:09 | Aangepast op 20 juli 2022 16:09
Zo'n veertig agenten waren betrokken bij de controle. Daarbij bewees de Sniffer vooral zijn diensten. "Dat is een voorselectie-apparaatje, waarmee we heel snel kunnen kijken of iemand alcohol heeft gebruikt of niet", verklaart Gerben Tensen van de politie bij Omroep Gelderland. De chauffeurs hoeven maar heel kort in de Sniffer te blazen en dan slaat die uit bij eventueel alcoholgebruik, zegt Tensen: "Als dat zo blijkt te zijn, volgt de echte, welbekende blaastest. Maar zo besparen we in eerste instantie veel tijd."

Chauffeurs die niet door de test heen komen, moeten direct hun auto uit. Die wordt dan geparkeerd door een politieagent. Zoals elk jaar vond de controle plaats bij café de Domme Aanleg aan de N313 bij Aalten. De politieactie levert zoals altijd veel bekijks op. Er stonden tientallen mensen toe te kijken hoe bestuurders op de bon werden geslingerd.

Resultaat
In totaal werden twintig bestuurders bij de controle betrapt op het rijden onder invloed van alcohol. Ook werd een bestuurder betrapt op mogelijk drugsgebruik, een bloedproef op het bureau moet daar duidelijkheid over geven. De politie laat weten tevreden te zijn over 'maar 21 aanhoudingen'

Foto: Omroep Gelderland

Lees meer over:

alcoholcontrole|Zwarte Cross|

Meest gelezen

Redactie REGIO8 | 12 apr 2025 09:03

Raad Oude IJsselstreek stemt over asielzoekersdorp

Bart Sollman | 16 apr 2025 14:19

Lees ook

Sugababes, Chef'Special en Willeke Alberti op de  Zwarte Cross

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag opnieuw een reeks artiesten toegevoegd aan de lin...

Guus Meeuwis en Hannah Mae toegevoegd aan line-up Zwarte Cross 2025

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag extra artiesten toegevoegd aan de line-up. Onder ...

Roxy Dekker, Bökkers en het Nederlands Gebarenkoor op de Zwarte Cross

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een nieuwe lijst met optredens bekendgemaakt voor...

Madness, Son Mieux en Høken met de Heinoos nieuwe namen Zwarte Cross

De Zwarte Cross heeft donderdag een nieuwe lijst met namen bekendgemaakt voor de editie van 2025. De...

Skunk Anansie, Goldband en Mooi Wark op de Zwarte Cross

De Zwarte Cross heeft vrijdag een lijst met 42 acts voor de editie van 2025 bekendgemaakt. Onder and...

Brandstichters Zwarte Cross-camping krijgen celstraf, schadevergoeding voor organisatie

Een 24-jarige man en een 21-jarige man uit de Friese gemeente Waadhoeke zijn veroordeeld voor het ve...