Ulft, Netherlands

De Graafschap luistert naar aanbiedingen: ‘Onze spelers zijn niet zomaar op te halen’

De Graafschap luistert, in de aankomende transferperiode, naar aanbiedingen van andere clubs voor hun spelers. Technisch directeur Peter Bijvelds heeft, door het financiële tekort dat de club leed over de afgelopen jaargang, de opdracht gekregen om te bezuinigen. Daar voegt hij meteen aan toe: “Onze spelers zijn niet voor een appel en een ei op te halen.”
Tim Rondeel | Dean van het Laar | 16 december 2022 19:49 | Aangepast op 16 december 2022 19:49
De Doetinchemse voetbalclub leed over het afgelopen seizoen een verlies van bijna vijf ton. Kosten voor veldverwarming en het terugbetalen van coronagelden, maar ook voor de forse selectie. Hoewel trouwe sponsoren en supporters veel goed maken, moet er wel geld worden bespaard. Technisch directeur Peter Bijvelds heeft daarom de opdracht meegekregen om in de naderende transferperiode de hand op de knip te houden. “In principe gaan wij ons niet versterken. Daarnaast hebben we aan spelers met weinig tot geen perspectief verteld dat zij mogen uitkijken naar een andere club.”

Over welke spelers het gaat wil de technisch directeur niet zeggen. “Het gaat om spelers die in de eerste seizoenshelft weinig aan bod zijn gekomen, en die bovendien een aflopend contract hebben. Zo’n gesprek is overigens niet nieuw voor mij. Ik geef spelers tijdens de halfjaarlijkse evaluatie altijd een vooruitzicht op hun perspectief voor het komende halfjaar.

Mogelijke uitgaande transfers
Waar de club aan de ene kant de selectie wil uitdunnen, heeft het aan de andere kant ook een aantal waardevolle spelers in de selectie.“Jongens als Basar Önal, Philip Brittijn en Camiel Neghli hebben het afgelopen halfjaar uitstekend gepresteerd. De jeugdopleiding verdient daar een groot compliment voor. Mocht er een interessant bod komen, dan zullen we daar altijd naar luisteren. 

Toch wil de ‘TD’ benadrukken dat de club niet noodlijdend is. “We willen bezuinigen, maar wij hoeven niet tegen elk bod te verkopen. Bovendien hebben we deze spelers voor langere tijd vastgelegd. Er heeft zich ook nog geen club concreet bij mij gemeld voor een speler.” 

Foto: REGIO8

Lees meer over:

De Graafschap|Peter Bijvelds|

Meest gelezen

Redactie REGIO8 | 12 apr 2025 09:03

Raad Oude IJsselstreek stemt over asielzoekersdorp

Bart Sollman | 16 apr 2025 14:19

Lees ook

Voor één keer dragen De Graafschap en Orion Stars een Koningsdag-tenue

Voor één keer geen blauw-wit, maar oranje-wit op de Vijverberg. In aanloop naar Koningsdag slaan De ...

Onmachtig De Graafschap nog niet zeker van play-offs na nederlaag tegen FC Eindhoven

De Graafschap heeft zichzelf vanavond een slechte dienst bewezen door op bezoek bij FC Eindhoven met...

Play-offs in zicht voor De Graafschap, FC Eindhoven volgende horde

De Graafschap kan vrijdag een grote stap zetten richting de play-offs wanneer er gewonnen wordt op b...

Nieuwe straf voor De Graafschap, 5000 euro boete en leeg uitvak in Venlo

De Graafschap heeft opnieuw een straf opgelegd gekregen van de aanklager betaald voetbal van de KNVB...

De Graafschap wint op De Vijverberg: 2-0 tegen Roda JC

De Graafschap heeft op de eigen Vijverberg overtuigend met 2-0 gewonnen van Roda JC. In vergelijking...

De Graafschap eert elf Canadese helden: ‘Door hen zijn wij hier’

Tachtig jaar geleden werden Doetinchem en een groot deel van de Achterhoek in de eerste dagen van ap...