Ulft, Netherlands

Boumans wil regio sterkere stem geven met vicevoorzitterschap VNG

De Doetinchemse burgemeester Mark Boumans stelt zich kandidaat voor het vicevoorzitterschap van de VNG, de koepelorganisatie van gemeenten. Met het rapport ‘Elke Regio Telt’ in handen hoopt hij de regio een sterkere stem te geven.
Jasper Hazelaar | 21 april 2023 12:56 | Aangepast op 21 april 2023 12:56


“Als vertegenwoordiger van een regio op afstand weet ik als geen ander voor welke uitdagingen we staan!”, aldus Boumans over zijn kandidaatstelling. “Het rapport benadrukt de groeiende ongelijkheid tussen de grote steden en de regio en stelt dat de huidige aanpak van het Rijk niet toereikend of contraproductief is. Ook de VNG wil volgens de nieuwe VNG-strategie inzetten op de versterking van de regionale samenwerking.”

Sharon Dijksma is recent verkozen tot nieuwe voorzitter van de VNG. De 48-jarige Boumans, die een ruim verleden heeft als bestuurder in het oosten van Nederland, ziet zijn eventuele benoeming als ‘complementair’. “Samen representeren wij heel Nederland”, vindt de Doetinchemse burgervader. “Beter kan het niet in mijn ogen. Ik verheug me op de samenwerking met haar en alle gemeenten.”

‘Kost veel tijd’
Boumans laat weten dat zijn kandidaatstelling wordt gesteund door verschillende samenwerkingsverbanden, waaronder de P10 van plattelandsgemeenten. Ook vanuit de eigen gemeentelijke organisatie voelt hij zich gedekt. “Overigens realiseer ik me dat die representatie veel tijd gaat kosten”, aldus Boumans. “De gemeente Doetinchem ondersteunt me daar graag bij en ik heb daarom in mijn gemeente een kundig team samengesteld.”

Stemmen
Op woensdag 10 mei wordt duidelijk welke kandidaten zich allemaal hebben aangemeld voor de rol van vicevoorzitter. De leden van de VNG kunnen vervolgens op 13 en 14 juni stemmen, waarna de rol wordt ingevuld. “Het gaat hierbij om een gewogen stemming”, verklaart een woordvoerder van Doetinchem. “De stem van Amsterdam weegt zwaarder dan die van Doetinchem.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Doetinchem|Mark Boumans|Politiek|

Meest gelezen

Redactie REGIO8 | 12 apr 2025 09:03

Raad Oude IJsselstreek stemt over asielzoekersdorp

Bart Sollman | 16 apr 2025 14:19

Lees ook

Achterhoekse thuiskoks gezocht: “Ze is als een oma, moeder en vriendin ineen”

Veel mensen in Nederland kunnen niet voor zichzelf koken vanwege hun leeftijd of een mentale of fysi...

Doetinchemse Scouting Roothaangroep weer compleet met nieuwe boerderij

Scouting Roothaangroep uit Doetinchem heeft na acht jaar hun geliefde boerderij weer terug. Bij De K...

Informateur zet eerste stappen tijdens bestuurscrisis Winterswijk

Informateur Frank Roerdinkholder heeft afgelopen week de eerste gesprekken gevoerd met partijen uit ...

Mabeon opent deuren voor Montferlandse wasservice: ‘Begin van iets moois’

Met de aftrap van de nieuwe invulling van de wasservice in Montferland is er een einde gekomen aan d...

A18 deels afgesloten door gekantelde vrachtwagen met biggen bij Doetinchem

De snelweg A18 is donderdagmiddag deels afgesloten vanwege een eenzijdig ongeval met een vrachtwagen...

Vrouw uit Doetinchem (44) veroordeeld voor poging tot doodslag op partner

Een 44-jarige vrouw uit Doetinchem is veroordeeld voor poging tot doodslag op haar partner, het verl...