Ulft, Netherlands

Broers nemen het zwembad in Zelhem over

Erik en Rene Weening hebben zwembad De Brink in Zelhem overgenomen van de NLG Groep. De broers worden in hun exploitatie geraakt door de coronacrisis, maar durven de sprong in het diepe desondanks aan om het bad voor de regio te behouden.
Regio8 | 25 mei 2020 17:14 | Aangepast op 25 mei 2020 17:14

“De vorige eigenaar had geen affiniteit met zwemmen, of met Zelhem, en wilde de boel gaan verkopen”, vertelt Erik Weening, een van de nieuwe eigenaren van De Brink. “Daar schrok ik van. Want zonder zwembad in Zelhem, dat lijkt mij niet.” Hij trok met zijn broer Rene de stoute schoenen aan en onderzocht of het zou lukken om het zwembad te exploiteren. “We hebben naar de cijfers gekeken”, zegt mede-eigenaar Rene Weening, die werkt voor een accountantskantoor. “Na meerdere gesprekken hebben we de knoop doorgehakt, dat het wel rendabel was.”

Erik Weening is al ruim 25 jaar actief voor het zwembad, onder meer als badmeester en manager. Hij merkt dat De Brink een aantrekkingskracht tot ver buiten de dorpsgrenzen van Zelhem heeft, wat de broers sterkt in het idee om het bad open te kunnen houden. “Toen ik hier kwam hadden we tijdens zwemlesmomenten niks te doen, nu hebben we helaas een wachtlijst”, vertelt Erik. “We hebben een regionale functie, die willen we vasthouden en als het kan uitbreiden.”

Slag in duurzaamheid
Overleven is voor de broers de komende coronacrisistijd het belangrijkste, wat reden is om te kijken naar energiebesparende maatregelen om de kosten terug te dringen. Ondanks de coronacrisis blijft Erik Weening positief over de mogelijkheden van het zwembad. “Er is een stukje onzekerheid om een zwembad over te nemen zonder subsidie, maar het lukt”, zegt de broer. “Zwemles geven is voor ons het belangrijkste, dat moeten we in de anderhalvemeter samenleving kunnen redden.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Doetinchem steeds meer in de steigers voor Koningsdag

Hidde Vinkenvleugel | 22 apr 2025 16:16

Redactie REGIO8 | 24 apr 2025 16:51

Lees ook

LIVEBLOG | De laatste updates van Koningsnacht Doetinchem

Koningsnacht is van start! De terrassen zijn gevuld, de muziek staat aan en de drankjes zijn gevuld....

De Graafschap speelt tóch in het oranje-wit op de (kleine) Vijverberg

De Graafschap in het oranje-witte Koningsdagshirt en niet in het blauw-wit op eigen Vijverberg? Voo...

REGIO8 en Get A Grip maken 42 uur live radio tijdens Koningsdag

Radiozender REGIO8 maakt op vrijdag 25 april en zaterdag 26 april samen met mediapartner Get A Grip ...

LIVEBLOG | Nog één dag tot Koningsdag Doetinchem

Morgen is het zo ver: Koningsdag in Doetinchem gaat officieel van start. In de stad wordt er hard ge...

Bengevoord verlaat Winterswijk en Euregio voor dijkgraafschap in Brabant en samenwerking met België

Hij pakt Koningsdag in Doetinchem nog mee en kan zijn burgemeesterschap van de gemeente Winterswijk ...

ORANJEKOORTS | Doetinchem nu écht klaar voor Koningsdag #8

De Oranjekoorts stijgt in de Achterhoek! Ter voorbereiding op Koningsdag in Doetinchem komt REGIO8 m...