Ulft, Netherlands

Honderden jerrycans en vaten aangetroffen bij drugslab in Gendringen

Foto: REGIO8
De politie heeft een groot drugslab ontdekt in een gekraakte boerderij aan de Omsteg in Gendringen. Speciale eenheden deden hier dinsdagmiddag een inval, en ook woensdag is de Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO) nog volop bezig met onderzoek. Er zijn twee mensen aangehouden.
Remco Geurts | Bart Sollman | 19 februari 2025 21:15 | Aangepast op 19 februari 2025 21:15
“Je zou kunnen zeggen dat ik verrast was, maar eigenlijk was ik dat niet. We weten dat dit voorkomt, ook in onze gemeente”, zegt burgemeester Mirjam Maasdam van Oude IJsselstreek. Het is de tweede keer sinds haar aantreden dat er een drugslab is aangetroffen. “Dit laat zien dat het niet iets is wat slechts eens in de tien jaar gebeurt. Het komt ook bij ons voor. Eerst al in Ulft en nu bij Gendringen.”

Maasdam wil de inwoners op het hart drukken dat ze bij kunnen dragen aan het tegengaan van drugscriminaliteit: “Mensen moeten alert zijn op signalen, zoals personen die op ongebruikelijke momenten aanwezig zijn, licht dat 's nachts brandt of vreemde geuren. Twijfel niet en meld het bij de politie of anoniem via Meld Misdaad Anoniem."

Wat hier precies werd geproduceerd is nog niet bekend, mogelijk gaat het om amfetamine. Op het terrein bij de boerderij stonden honderden vaten en jerrycans. Dinsdagmiddag werd er ook in Zeddam een busje staande gehouden met lekkende vaten vol vermoedelijk drugsafval. De politie heeft hierbij een 58-jarige man uit Beuningen aangehouden. Later werd er nog een 42-jarige man uit Didam aangehouden. Het is nog onduidelijk of er een verband is tussen beide vondsten. 'De betrokkenheid van de verdachten bij de vermoedelijke productie van synthetische drugs wordt op dit moment onderzocht', laat de politie weten.

De boerderij ligt afgelegen, naast een plas en een grondwinningsgebied. Het pand stond al langer bekend als een kraakpand. Het onderzoek is nog in volle gang. Als dat afgerond is wordt alles afgevoerd. Naar alle waarschijnlijk sluit burgemeester Maasdam het pand dan.

Meest gelezen

Sloopflats Leerinkstraat Doetinchem in 2026 naar de grond

Hidde Vinkenvleugel | 18 feb 2025 10:03

Lees ook

De Graafschap wint met 5-1 van Jong AZ

De Graafschap heeft met grote cijfers gewonnen van ‘angstgegner’ Jong AZ. Op De Vijverberg werd het ...

Dag van de Moedertaal: Achterhoekse streektaal nog lang niet uitgestorven

Het is vrijdag de Dag van de Moedertaal. In de Achterhoek is de lokale streektaal voor veel mensen h...

Grensregio in spanning over Duitse verkiezingen: ‘Duitsers zwijgen er liever over’

De weekmarkt in Dinxperlo bruist op deze eerste lentedag. Bezoekers proeven een stukje metworst, sch...

Automobiliste botst frontaal op boom in buitengebied van Neede

Een automobiliste is vrijdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval in het buitengebied van ...

Weerboer Gerrit voorspelt vanuit Warm een aangenaam warm weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Typhoon, Hannah Mae en Lucas & Steve, eerste namen op Achterland XL in Doetinchem

De organisatie van Achterland XL heeft de eerste optredens bekendgemaakt voor het festival op de Ble...