Ulft, Netherlands

Hotel Van der Valk is welkom in Doetinchem

Een overgrote meerderheid van de gemeenteraad van Doetinchem ziet een Van der Valk hotel graag komen naar Doetinchem. Volgens veel partijen in de raad kan het hotel een grote impuls geven aan de toeristische en recreatieve sector in de Achterhoek.
Davie Klein Gunnewiek | 18 december 2020 00:00 | Aangepast op 18 december 2020 00:00
“Een Van der Valk hotel past prima in de ambitie van Doetinchem om te groeien als centrumgemeente”, aldus Rob Veenes van het CDA, donderdagavond tijdens de raadsvergadering. “Ook het bedrijfsleven profiteert”, zegt Patrick Moors van Gemeentebelangen. “Werknemers die in de Achterhoek moeten zijn worden nu vaak in het Van der Valk hotel in Duiven ondergebracht." Wel vinden D66, GroenLinks en Lokaal Belang Doetinchem dat er goed moet worden gekeken naar de landschappelijke inpassing van het hotel. “In goed overleg met buurtbewoners, zodat de hinder wordt beperkt”, zegt Henri-George Moize de Chateleux van Lokaal Belang. Wethouder Ingrid Lambregts geeft aan dat de buurt in een open overleg hierin wordt meegenomen.

Alleen de SP en de fractie Hubers hadden bezwaren tegen een Van der Valk hotel aan de Europaweg. “Het lijkt wel of deze uitkomst er doorgedrukt moet worden”, aldus Hans Boerwinkel van de SP. Hij wees tijdens het debat opnieuw op de WOB-documenten, waaruit volgens de SP geconcludeerd kan worden dat er bewust op deze locatie is aangestuurd. De wethouder wijst dit van de hand. “We zijn zeker niet over één nacht ijs gegaan”, aldus Lambregts. Enkele buurtbewoners en hoteliers lieten eerder weten zich zorgen te maken over de komst van een Van der Valk hotel en een gang naar de rechter te overwegen.

Foto: Hollandschap

Meest gelezen

Doetinchem steeds meer in de steigers voor Koningsdag

Hidde Vinkenvleugel | 22 apr 2025 16:16

Redactie REGIO8 | 24 apr 2025 16:51

Lees ook

LIVEBLOG | De laatste updates van Koningsnacht Doetinchem

Koningsnacht is van start! De terrassen zijn gevuld, de muziek staat aan en de drankjes zijn gevuld....

De Graafschap speelt tóch in het oranje-wit op de (kleine) Vijverberg

De Graafschap in het oranje-witte Koningsdagshirt en niet in het blauw-wit op eigen Vijverberg? Voo...

REGIO8 en Get A Grip maken 42 uur live radio tijdens Koningsdag

Radiozender REGIO8 maakt op vrijdag 25 april en zaterdag 26 april samen met mediapartner Get A Grip ...

LIVEBLOG | Nog één dag tot Koningsdag Doetinchem

Morgen is het zo ver: Koningsdag in Doetinchem gaat officieel van start. In de stad wordt er hard ge...

Bengevoord verlaat Winterswijk en Euregio voor dijkgraafschap in Brabant en samenwerking met België

Hij pakt Koningsdag in Doetinchem nog mee en kan zijn burgemeesterschap van de gemeente Winterswijk ...

ORANJEKOORTS | Doetinchem nu écht klaar voor Koningsdag #8

De Oranjekoorts stijgt in de Achterhoek! Ter voorbereiding op Koningsdag in Doetinchem komt REGIO8 m...