Ulft, Netherlands

Inwoners Winterswijk uiten zorgen over SKB

Inwoners uit Winterswijk maken zich zorgen over de wrijving die is ontstaan tussen het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) en het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem. De gemeentepolitiek, het personeel van het SKB en de inwoners uit Oost-Achterhoek zijn bang dat er later geen goed ziekenhuis meer voor ze is.
Regio8 | 3 mei 2020 16:10 | Aangepast op 3 mei 2020 16:10

"Ik snap dat men in Winterswijk bezorgd is over het behoud van het ziekenhuis", aldus Anne Flierman, voorzitter van de Raad van Toezicht van Santiz. "We zijn altijd uitgegaan van twee locaties, dus ook een ziekenhuis in Winterswijk. En dat die discussie voor zorgen heeft geleid snap ik wel." In Winterwijk zijn ze bang dat er in Doetinchem een topziekenhuis komt dat het SKB opslokt. "We werken aan de vervanging van het Slingeland Ziekenhuis door een modern eigentijds basisziekenhuis", vertelt Flierman. "Dat wordt kleiner qua bedden en vierkante meters en moet binnen het budget passen dat het Slingeland Ziekenhuis kan opbrengen."

Een definitieve fusie tussen beide ziekenhuizen lijkt nu van de baan. De Raad van Toezicht zet nu in op twee zelfstandige ziekenhuizen, wat inwoners uit Winterswijk een logische keuze lijkt. "Volgens mij zijn we al zover heen met elkaar dat er geen vertrouwen meer is", vertelt een inwoner op straat. Een andere dorpsgenoot vult aan: "Als je geen vertrouwen meer hebt als personeel, dan is het einde verhaal." Volgens Flierman is de rust herstellen een belangrijke taak de komende tijd. "We vinden niet dat we zomaar alle verantwoordelijkheid kunnen opgeven", aldus de voorzitter. "Goede zorg, nu en op de langere termijn, moeten voor alle inwoners uit deze regio geborgd worden."

Utopie
Het geluid dat vanuit Winteswijk klinkt wordt in Doetinchem niet toegejuicht. De staf van Slingeland noemt het beëindigen van de fusie een 'utopie'. "We zijn al een aantal jaren bezig om samen met onze collega’s in het SKB en de Raad van Bestuur van Santiz vorm te geven aan de fusie van beide ziekenhuizen", aldus de medische staf van het Slingeland. "In de laatste dagen en weken is er in grote haast en in beperkte kring een discussie gevoerd over de voortgang van de fusie. Er lijkt nu aangestuurd te worden op het op korte termijn ontbinden van deze fusie. Dit is in onze ogen ontoelaatbaar zonder dat er een inhoudelijke discussie heeft plaatsgevonden met alle partijen die door een dergelijk besluit geraakt zullen worden."

Kamervragen
Naar aanleiding van de oproep eerder deze week van Achterhoekse burgemeesters aan minister Martin van Rijn om hulp te bieden in de discussie, hebben PvdA-Kamerleden Lilianne Ploumen en John Kerstens Kamervragen gesteld. Ze vragen onder meer of Van Rijn bereid is om de regie te pakken in de ziekenhuisdiscussie, mogelijk door het aanstellen van een verkenner. Ook wordt gevraagd om de mogelijkheden van een defusie te onderzoeken, waardoor de ziekenhuizen zelfstandig verder zouden kunnen gaan.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Doetinchem steeds meer in de steigers voor Koningsdag

Hidde Vinkenvleugel | 22 apr 2025 16:16

Redactie REGIO8 | 24 apr 2025 16:51

Lees ook

LIVEBLOG | De laatste updates van Koningsnacht Doetinchem

Koningsnacht is van start! De terrassen zijn gevuld, de muziek staat aan en de drankjes zijn gevuld....

De Graafschap speelt tóch in het oranje-wit op de (kleine) Vijverberg

De Graafschap in het oranje-witte Koningsdagshirt en niet in het blauw-wit op eigen Vijverberg? Voo...

REGIO8 en Get A Grip maken 42 uur live radio tijdens Koningsdag

Radiozender REGIO8 maakt op vrijdag 25 april en zaterdag 26 april samen met mediapartner Get A Grip ...

LIVEBLOG | Nog één dag tot Koningsdag Doetinchem

Morgen is het zo ver: Koningsdag in Doetinchem gaat officieel van start. In de stad wordt er hard ge...

Bengevoord verlaat Winterswijk en Euregio voor dijkgraafschap in Brabant en samenwerking met België

Hij pakt Koningsdag in Doetinchem nog mee en kan zijn burgemeesterschap van de gemeente Winterswijk ...

ORANJEKOORTS | Doetinchem nu écht klaar voor Koningsdag #8

De Oranjekoorts stijgt in de Achterhoek! Ter voorbereiding op Koningsdag in Doetinchem komt REGIO8 m...