Ulft, Netherlands

Koopzondagen in Doetinchem verlengd

Ondernemers in Doetinchem, Gaanderen en Wehl mogen tot en met Pasen iedere zondag hun winkels openen. De gemeenteraad wil de winkeliers, die hard door de coronacrisis worden getroffen, daarmee een extra steuntje in de rug geven.
Davie Klein Gunnewiek | 18 december 2020 11:54 | Aangepast op 18 december 2020 11:54
“We moeten ondernemers helpen daar waar het kan”, aldus Marius Weijers van de VVD. Om dit te bewerkstelligen diende hij donderdagavond samen met de PvdA, Gemeentebelangen, Lokaal Belang, PvLM en fractie Hubers een motie in. Eerder lieten de Doetinchemse binnenstadondernemers de raad per brief weten graag te zien dat de koopzondagen worden verlengd in 2021. Vanwege de lockdown die geldt t/m 19 januari zullen veel winkels voorlopig de deuren nog even gesloten houden. “Dit is een crisis die we nog nooit hebben meegemaakt”, zegt Ans Putman van de PvLM. “Daarom mogen we best flexibel en coulant zijn richting onze ondernemers tot aan Pasen.”

Op dit moment mogen ondernemers in Doetinchem, Wehl en Gaanderen twaalf keer per jaar op zondag hun winkels openen. Een werkgroep vanuit de gemeenteraad kijkt op dit moment naar een structurele oplossing voor de koopzondagen. Daar stuurt wethouder Maureen Sluiter ook op aan. “Ondernemers willen duidelijkheid en niet elk kwartaal worden geconfronteerd met verschillende regels”, zegt Sluiter. De verwachting is dat in het eerste kwartaal van 2021 een debat volgt in de gemeenteraad.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Doetinchem steeds meer in de steigers voor Koningsdag

Hidde Vinkenvleugel | 22 apr 2025 16:16

Redactie REGIO8 | 24 apr 2025 16:51

Lees ook

Dit was Koningsdag 2025: ‘Achterhoek, vriendschap, samenbinden en Duitse regio’

Koning Willem Alexander en de ontvangende burgemeester Mark Boumans sprak er aan het begin en aan he...

Oost Gelre koopt voor 9 miljoen euro Vitelco voor woningontwikkeling en 'ander leuks'

Eind vorig jaar stelde een meerderheid van de raad een zogeheten ‘uitnodigingskader’ vast om marktpa...

Eerste oranjefans staan in de vroege ochtend al aan de route van Koningsdag Doetinchem

De zon is nog amper op maar de allereerste oranjefans melden zich al langs de route van Koningsdag i...

De Storm kan tien jaar vooruit met 5,8 miljoen voor noodzakelijke renovatieklus

Alleen een gepensioneerde elektricien kan het luchtbehandelingssysteem van het theater nog repareren...

LIVEBLOG | De laatste updates van Koningsnacht Doetinchem

Koningsnacht is van start! De terrassen zijn gevuld, de muziek staat aan en de drankjes zijn gevuld....

De Graafschap speelt tóch in het oranje-wit op de (kleine) Vijverberg

De Graafschap in het oranje-witte Koningsdagshirt en niet in het blauw-wit op eigen Vijverberg? Voo...