Ulft, Netherlands

Montferlanders betalen meer bij aanbiedstation

Inwoners van Montferland betalen vanaf januari fors meer voor het inleveren van afval bij het aanbiedstation in ’s-Heerenberg. In sommige gevallen moeten inwoners bijna het dubbele of zelfs het driedubbele betalen ten opzichte van de tarieven uit 2020.
Jasper Hazelaar | 17 december 2020 16:40 | Aangepast op 17 december 2020 16:40
Afgaande op de nieuwe prijslijst blijft alleen de prijs voor puin hetzelfde, namelijk twintig euro per kubieke meter. Voor al het andere betaalde afval stijgt de prijs, in een aantal gevallen wordt deze verdubbeld of zelfs verdriedubbeld. Zo betalen inwoners van Montferland straks geen vijf euro, maar vijftien euro per gasfles of brandblusser. Het afvoeren van dakafval kost straks 240 euro in plaats van honderdtwintig euro. De prijsstijging bij het aanbiedstation in ’s-Heerenberg is gelijk aan de stijging in de twee milieustraten in de gemeente Zevenaar. Beiden gemeentes werken op dit gebied samen in Reinigingsdienst de Liemers (RDL).

Met de verhoging van de tarieven voor de betaalde afvalstromen willen de gemeentes voorkomen dat de afvalstoffenheffing moet stijgen. “De tarieven voor het verwerken van afval stijgen al jaren, maar de tarieven bij de aanbiedstations stijgen niet mee. Dat verschil wordt nu betaald uit een pot voor afvalstoffenheffing”, aldus een woordvoerder van Zevenaar. “Door de tarieven voor betaald afval te verhogen, betaalt de gebruiker nu voor dat verschil en dus niet alle inwoners.” Vanwege het begrotingstekort wil Montferland als gemeente niet meer bijdragen.

Verwerkingsprijs
Op basis van de wensen van beiden gemeentes heeft RDL een voorstel gemaakt om de tarieven te verhogen. Bij deze verhoging is rekening gehouden met de verwerkingskosten van RDL. Zo heeft puin een lage verwerkingsprijs, waardoor de prijs gelijk blijft. De kosten voor bouw- en sloopafval stijgen bovengemiddeld, omdat RDL hier veel verlies op maakt.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Doetinchem steeds meer in de steigers voor Koningsdag

Hidde Vinkenvleugel | 22 apr 2025 16:16

Redactie REGIO8 | 24 apr 2025 16:51

Lees ook

LIVEBLOG | De laatste updates van Koningsnacht Doetinchem

Koningsnacht is van start! De terrassen zijn gevuld, de muziek staat aan en de drankjes zijn gevuld....

De Graafschap speelt tóch in het oranje-wit op de (kleine) Vijverberg

De Graafschap in het oranje-witte Koningsdagshirt en niet in het blauw-wit op eigen Vijverberg? Voo...

REGIO8 en Get A Grip maken 42 uur live radio tijdens Koningsdag

Radiozender REGIO8 maakt op vrijdag 25 april en zaterdag 26 april samen met mediapartner Get A Grip ...

LIVEBLOG | Nog één dag tot Koningsdag Doetinchem

Morgen is het zo ver: Koningsdag in Doetinchem gaat officieel van start. In de stad wordt er hard ge...

Bengevoord verlaat Winterswijk en Euregio voor dijkgraafschap in Brabant en samenwerking met België

Hij pakt Koningsdag in Doetinchem nog mee en kan zijn burgemeesterschap van de gemeente Winterswijk ...

ORANJEKOORTS | Doetinchem nu écht klaar voor Koningsdag #8

De Oranjekoorts stijgt in de Achterhoek! Ter voorbereiding op Koningsdag in Doetinchem komt REGIO8 m...