Ulft, Netherlands

Arriva wil OV in Achterhoek blijven verzorgen, ook EBS en Keolis in race

Foto: REGIO8
Arriva wil ook de komende jaren het openbaar vervoer in de Achterhoek blijven verzorgen. De huidige vervoerder is een van de drie partijen die zich bij de provincie heeft aangemeld om het trein-, bus-, en buurtbusvervoer te organiseren, naast Keolis en EBS.
Jasper Hazelaar | 16 juli 2024 13:31 | Aangepast op 16 juli 2024 13:31
De vervoerder die wordt aangewezen, krijgt een flinke opdracht. Zo moeten er uiterlijk in 2030 toiletten in alle treinen zijn ingebouwd. Ook is ‘extra aandacht’ voor de bereikbaarheid van het platteland gevraagd. Geïnteresseerde partijen konden zich de afgelopen maanden met een inschrijving melden bij de provincie. Nu volgt voor Arriva, Keolis en EBS een beoordeling. Daarbij geeft de provincie punten voor verschillende onderdelen: “Hieronder valt service, veiligheid, innovatie, inbouwplan toiletten in de trein en een transitieplan voor verduurzamen materieel (bus en auto).”

De winnaar van de concessie krijgt het ‘alleenrecht’ voor het openbaar vervoer in de regio’s Achterhoek én Rivierenland. Ook komt er een extra treindienst bij ten opzichte van de huidige situatie. Breng is nu namelijk nog verantwoordelijk voor het traject Arnhem-Doetinchem. Daarnaast moet er een nieuwe treindienst in de Achterhoek worden vormgegeven, de RegioExpres tussen Arnhem en Doetinchem die vier keer per uur gaat rijden.

Eind 2042
De provincie verwacht begin oktober bekend te maken welke partij als winnaar uit de bus komt. De nieuwe vervoerder moet vervolgens in december 2025 starten met het verzorgen van het openbaar vervoer in Achterhoek-Rivierenland. De concessie loopt tot december 2035, maar kan worden verlengd tot uiterlijk eind 2042. Overigens gaan alle buurtbussen, bussen en treinen rijden onder de merknaam RRReis, van de provincies Gelderland, Overijssel en Flevoland.

Lees ook

Persoon komt om het leven na botsing tussen auto en trein

Bij een aanrijding tussen een trein en een auto is zondagmiddag een automobilist om het leven gekome...

Besluit valt: 500 meter zones rondom Natura 2000-gebieden in Winterswijk

De Provincie Gelderland heeft besloten dat er zones van 500 meter rondom Natura 2000-gebieden in Win...

Stikstofspiraal in Winterswijk zoekt balans

Winterswijk krijgt te maken met strengere stikstofmaatregelen en het college is daarover in gesprek ...

Winterswijk in gesprek met de Provincie over nieuwe stikstofaanpak

De gemeente Winterswijk is in gesprek geweest met de provincie Gelderland om meer duidelijkheid te k...

Timingproblemen: busreizigers halen de regionale trein in Bocholt en Aalten vaak niet

De busdienst tussen Bocholt en Aalten was eigenlijk niet alleen bedoeld om mensen met elkaar te verb...

Gelderland wijst omgeving station Doetinchem aan als bouwlocatie voor 5500 woningen

5500 woningen, die moeten er volgens de provincie Gelderland komen nabij het station in Doetinchem. ...