Ulft, Netherlands

Europese prijs steeds dichterbij voor Stadsboerin Doetinchem, toekomst nog onzeker

Stadsboerin Doetinchem staat in de finale van de ARIA-prijs, een plattelandsprijs van de Europese Unie. Het initiatief is één van de kanshebbers in de categorie sociaal economische projecten. Nu de finale is bereikt, mogen ze zich opmaken voor een bijzondere gala-avond in Brussel.
Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 10 november 2023 14:45 | Aangepast op 10 november 2023 14:45
“Het was echt een super mooie verrassing”, vertelt bestuurdster van Stadsboerin Ellen Willems. “Ik zag het echt niet aankomen. We waren wel genomineerd, dat was al fijn, maar de finale is natuurlijk al helemaal fantastisch.” Als enige Nederlandse inzending is Stadsboerin genomineerd voor haar sociale plattelandsproject. Het Doetinchemse project werd gekozen uit vele initiatieven die ondersteund worden door Europese subsidie.

De Doetinchemse voedseltuin trekt ieder jaar vele bezoekers en organiseert vele activiteiten voor jong en oud. Het project begon in 2019 als ontmoetingsplek om mensen met zeer verschillende achtergronden samen in de natuur te laten werken. Willems ziet de finaleplek als kans om haar verhaal aan nog meer mensen te vertellen. “Stadsboerin is meer dan alleen deze plek”, legt Willems uit. “Het is ook een visie op hoe je met elkaar en de natuur omgaat. Dit willen we graag op andere plekken vertellen en als dat op deze manier in Europa kan is natuurlijk fantastisch.”

Onzekere periode
Ondanks de finaleplek in Europa, kent Stadsboerin een onzekere tijd. Met de verkoop van de Kruisberg is het voor de boerderij nog altijd onbekend waar hun op staan te wachten met de nieuwe eigenaar in aantocht. “Ik hoor wel eens wat en heb er weleens een gesprek over, maar concreet is het nog steeds niet”, vertelt Willems. “Het is voor ons nog steeds onzeker of we blijven en als dat wel zo is, hoe we dan blijven.”

Weinig goede alternatieven
Alternatieven zijn lastig te vinden volgens Willems. Wel krijgt ze regelmatig tips en aanbiedingen om de voedseltuin eventueel naar te verplaatsen, maar een soortgelijke locatie met zulke vruchtbare grond is lastig te vinden. Daarnaast ziet ze het project liever absoluut niet vertrekken uit Doetinchem. “Stadsboerin hoort bij de Kruisberg en hoort tegen Doetinchem aan”, beschrijft Willems. “Het is voor de Doetinchemmers, dus we willen hier gewoon blijven.”

Opgeheven hoofd
Toch gaat Willems met haar collega's van Stadsboerin met opgeheven hoofd richting Brussel. De winnaar wordt bepaald door middel van een stemronde die al geopend is. Willems ziet dat het leeft in haar omgeving. “Het voelt een beetje als een warm bad”, schetst Willems. “Ik zag zelfs al zinnen als: ’Help Stadsboerin Europa in’, dus dat is natuurlijk super fijn. Ik heb heel hard gewerkt om dit voor elkaar te krijgen.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Redactie REGIO8 | 12 apr 2025 09:03

Raad Oude IJsselstreek stemt over asielzoekersdorp

Bart Sollman | 16 apr 2025 14:19

Lees ook

Achterhoekse thuiskoks gezocht: “Ze is als een oma, moeder en vriendin ineen”

Veel mensen in Nederland kunnen niet voor zichzelf koken vanwege hun leeftijd of een mentale of fysi...

Doetinchemse Scouting Roothaangroep weer compleet met nieuwe boerderij

Scouting Roothaangroep uit Doetinchem heeft na acht jaar hun geliefde boerderij weer terug. Bij De K...

Mabeon opent deuren voor Montferlandse wasservice: ‘Begin van iets moois’

Met de aftrap van de nieuwe invulling van de wasservice in Montferland is er een einde gekomen aan d...

A18 deels afgesloten door gekantelde vrachtwagen met biggen bij Doetinchem

De snelweg A18 is donderdagmiddag deels afgesloten vanwege een eenzijdig ongeval met een vrachtwagen...

Vrouw uit Doetinchem (44) veroordeeld voor poging tot doodslag op partner

Een 44-jarige vrouw uit Doetinchem is veroordeeld voor poging tot doodslag op haar partner, het verl...

Catharinakerk Doetinchem moet publiekstrekker van de stad worden

De Catharinakerk in Doetinchem moet een nieuwe functie krijgen en getransformeerd worden tot een pub...