Ulft, Netherlands

Knelpuntjes gemeenteraad Lochem, maar het eerste pluspuntje is gescoord

Arjen Dieperink REGIO8
COLUMN / Het Pluspuntenakkoord. Het is de kapstok voor de nieuwe coalitie in Lochem. Een kapstok waar ook goede ideeën van de oppositie een plekje kunnen krijgen, zodat de gemeenteraad met meer consensus en rust het laatste jaar voor de gemeenteraadsverkiezingen in gaat.
Domien Esselink | 14 maart 2025 13:42 | Aangepast op 14 maart 2025 13:42
Het eerste succesje kan inmiddels gevierd worden. De gemeenteraad buigt zich heel soepel over een lastig dossier als de opvang van 250 asielzoekers. De nieuwe wethouder kan ermee aan de slag, daar waar het ruim een maand daarvoor nog ‘ouderwets’ knalde in de raadszaal in Lochem. Maar een amendement van de oppositiepartijen PvdA, GroenLinks, VVD en CDA legde de basis voor een constructief debat.

Mogen er bubbels op tafel. Jazeker, maar hou het bij één glaasje, want één pluspunt maakt nog geen akkoord. Zo borrelt de oude dorpspolitiek nog onder de oppervlakte. Zo wordt de raadsvergadering voorgezeten door Arjen Dieperink. Het raadslid van Gemeentebelangen vervangt op voortreffelijke wijze de zieke burgemeester Sebastiaan van ’t Erve en krijgt daarvoor een compliment van de nieuwe wethouder Michiel Rijsberman.

Dáár wringt de schoen niet. Het is de dubbele pet van Dieperink, want als nevenactiviteit bij zijn profiel op de website van de gemeente Lochem prijkt: Journalist en fotograaf Berkelbode. Nu is het in de dorpspolitiek wel eens lastig om dubbele petten te voorkomen, want de pool van mensen die willen inzetten voor de gemeenschap is beperkt.

Maar wat als Dieperink meepraat en meebeslist over onderwerpen waar hij zelf over schrijft? Dat zou zijn geloofwaardigheid niet ten goede komen. Formeel kan zijn dubbelrol niet verboden worden, maar moet hij het zelf willen? Het tast zijn integriteit als journalist aan.

Oók opvallend: de verbetenheid waarmee fractievoorzitter Martine Willemsen ageerde tegen haar collega Calle Janssen van LochemGroen!. Janssen wilde nog even ‘zijn’ duurzaamheidsstempel drukken op een allang genomen besluit over 125.000 euro subsidie voor een waterveld van de Lochemse hockeyclub (LHC). Een optreden voor de bühne.

De vasthoudendheid en de gedetailleerde kennis bij Willemsen deed het vermoeden rijzen dat ze betrokken is bij LHC. De familie is lid van de hockeyvereniging en dat is prima, maar ze is dus betrokkene. Dan is het wijzer om het woord in zulke gevallen aan een collega-raadslid van de PvdA over te laten. Ook iets met integriteit.

Het zijn knelpuntjes binnen een gemeenteraad die dus wel degelijk constructief kan debatteren over een meer dan lastig onderwerp als de komst van een azc. Het eerste pluspuntje is gescoord.

Lees meer over:

Gemeente Lochem|

Lees ook

Backhuijs heeft ‘veel zin in Lochem, ondanks waarschuwing aan dochter: ‘Weet je vader waar hij aan begint?’

De gemeente Lochem? Waar begint hij aan? Via een uit Lochem afkomstige collega van zijn dochter word...

Na elf jaar Lochem wordt het tijd voor iets anders voor Sebastiaan van 't Erve

Burgemeester Sebastiaan van 't Erve neemt na elf jaar afscheid van de gemeente Lochem. Er is een nie...

Lochemse burgemeester Van 't Erve benoemd tot IT-politicus van 2024

Burgemeester Sebastiaan van 't Erve van de gemeente Lochem is verkozen tot IT-politicus van het Jaar...

Achterhoeks Museum MORE in tien jaar uitgegroeid tot grootste van Europa

Museum MORE opende tien jaar geleden de deuren in Gorssel en is in die tijd uitgegroeid tot het groo...

Backhuijs benoemd tot waarnemend burgemeester Lochem

Frans Backhuijs wordt de tijdelijke opvolger van Sebastiaan van ‘t Erve als burgervader van de gemee...

Amendement biedt college Lochem ‘genoeg vrijheid’ voor overleg opvang asielzoekers

Het college van Lochem kan aan de slag met de opvang van 250 asielzoekers in de gebouwen van Pactum ...