Ulft, Netherlands

Ruim 150 mensen oefenen crisissituatie bij Slingeland Ziekenhuis

Foto: REGIO8
Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem houdt zaterdagochtend een grote crisisoefening om medewerkers voor te bereiden op mogelijk grote calamiteiten. Ruim 150 mensen doen mee aan de oefening.
Viggo Zweverink | 1 maart 2024 14:44 | Aangepast op 1 maart 2024 14:44
“Dan moet je denken aan mensen die slachtoffer spelen, mensen die slachtoffers opvangen, familie en werknemers”, aldus woordvoerder Saskia Steenbergen van het ziekenhuis, die aangeeft dat zulke oefeningen geen zeldzaamheid zijn. In de oefening van zaterdag worden medewerkers voorbereid op een scenario waarbij in korte tijd veel patiënten tegelijk naar het ziekenhuis komen. Tientallen mensen, zogenaamd 'Lotusslachtoffers', spelen alsof ze ernstige verwondingen hebben opgelopen voor diverse trainingsdoeleinden. Dit kan volgens het ziekenhuis voor een flinke hectiek zorgen.

Volgens de woordvoerder zijn dergelijke trainingen van groot belang: “Wij moeten altijd klaarstaan voor calamiteiten.” De oefening heeft volgens het ziekenhuis geen impact op de zorgverlening. "Normale bezoekers merken niks van de oefening”, aldus Steenbergen. “Het kan natuurlijk wel hectisch zijn.” De oefening duurt van 07.30 uur tot 10.30 uur.

Lees ook

Mabeon opent deuren voor Montferlandse wasservice: ‘Begin van iets moois’

Met de aftrap van de nieuwe invulling van de wasservice in Montferland is er een einde gekomen aan d...

A18 deels afgesloten door gekantelde vrachtwagen met biggen bij Doetinchem

De snelweg A18 is donderdagmiddag deels afgesloten vanwege een eenzijdig ongeval met een vrachtwagen...

Vrouw uit Doetinchem (44) veroordeeld voor poging tot doodslag op partner

Een 44-jarige vrouw uit Doetinchem is veroordeeld voor poging tot doodslag op haar partner, het verl...

Catharinakerk Doetinchem moet publiekstrekker van de stad worden

De Catharinakerk in Doetinchem moet een nieuwe functie krijgen en getransformeerd worden tot een pub...

Ludgerbeeld verhuist van Doetinchem naar Zelhem: 'Einde van een tijdperk'

Oud-werknemers en scholieren van het Ludger College hebben woensdagochtend afscheid genomen van het ...

Doetinchemse Sportverkiezing zet lokale helden in het zonnetje: ‘Dit is gewoon goud’

In een volle theaterzaal van het Amphion Theater zijn maandagavond verschillende sporters in het zon...