Ulft, Netherlands

Verzwakte dijk bij Grutbroek in Doetinchem versterkt

Foto: Waterschap Rijn en IJssel
De dijk langs de Oude IJssel bij Grutbroek in Doetinchem is versterkt. De werkzaamheden waren nodig, omdat uit een controle bleek dat de dijk niet meer voldeed aan de eisen. De versterking is uitgevoerd om de komende honderd jaar goed beschermd te zijn tegen overstromingen.
Hidde Vinkenvleugel | 10 januari 2025 13:59 | Aangepast op 10 januari 2025 13:59
“Er is in totaal 340 meter kade versterkt en verhoogd om het bedrijventerrein Keppelseweg in Doetinchem beter te beschermen tegen overstromingen. Ook is de afvoer van regenwater verbeterd,” laat Waterschap Rijn en IJssel weten. “Hierdoor is de dijk nu beter bestand tegen slecht weer en hoge waterstanden die het gevolg zijn van klimaatverandering.” Uit de controle bleek dat de waterkering niet opgewassen was tegen de hoge waterstanden. De plannen voor de dijkversterking werden in 2023 uitgewerkt en zijn nu uitgevoerd.

De werkzaamheden aan de dijk bij Grutbroek zijn een van de vele projecten in Nederland. Dit maakt onderdeel uit van het Hoogwaterbeschermingsprogramma, waarbij waterschappen samenwerken om duizenden kilometers dijken te versterken. Ook langs de Oude IJssel blijken er meer gedeelten van dijken te zijn die niet aan de huidige eisen voldoen. Momenteel worden eerst de meest urgente problemen aangepakt. Later zal er aan alle kritieke punten worden gewerkt. Wanneer de werkzaamheden volledig afgerond zullen zijn, is nog niet bekend.

Lees ook

Mabeon opent deuren voor Montferlandse wasservice: ‘Begin van iets moois’

Met de aftrap van de nieuwe invulling van de wasservice in Montferland is er een einde gekomen aan d...

A18 deels afgesloten door gekantelde vrachtwagen met biggen bij Doetinchem

De snelweg A18 is donderdagmiddag deels afgesloten vanwege een eenzijdig ongeval met een vrachtwagen...

Vrouw uit Doetinchem (44) veroordeeld voor poging tot doodslag op partner

Een 44-jarige vrouw uit Doetinchem is veroordeeld voor poging tot doodslag op haar partner, het verl...

Catharinakerk Doetinchem moet publiekstrekker van de stad worden

De Catharinakerk in Doetinchem moet een nieuwe functie krijgen en getransformeerd worden tot een pub...

Ludgerbeeld verhuist van Doetinchem naar Zelhem: 'Einde van een tijdperk'

Oud-werknemers en scholieren van het Ludger College hebben woensdagochtend afscheid genomen van het ...

Doetinchemse Sportverkiezing zet lokale helden in het zonnetje: ‘Dit is gewoon goud’

In een volle theaterzaal van het Amphion Theater zijn maandagavond verschillende sporters in het zon...