Ulft, Netherlands

Ruim 150 mensen oefenen crisissituatie bij Slingeland Ziekenhuis

Foto: REGIO8
Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem houdt zaterdagochtend een grote crisisoefening om medewerkers voor te bereiden op mogelijk grote calamiteiten. Ruim 150 mensen doen mee aan de oefening.
Viggo Zweverink | 1 maart 2024 14:44 | Aangepast op 1 maart 2024 14:44
“Dan moet je denken aan mensen die slachtoffer spelen, mensen die slachtoffers opvangen, familie en werknemers”, aldus woordvoerder Saskia Steenbergen van het ziekenhuis, die aangeeft dat zulke oefeningen geen zeldzaamheid zijn. In de oefening van zaterdag worden medewerkers voorbereid op een scenario waarbij in korte tijd veel patiënten tegelijk naar het ziekenhuis komen. Tientallen mensen, zogenaamd 'Lotusslachtoffers', spelen alsof ze ernstige verwondingen hebben opgelopen voor diverse trainingsdoeleinden. Dit kan volgens het ziekenhuis voor een flinke hectiek zorgen.

Volgens de woordvoerder zijn dergelijke trainingen van groot belang: “Wij moeten altijd klaarstaan voor calamiteiten.” De oefening heeft volgens het ziekenhuis geen impact op de zorgverlening. "Normale bezoekers merken niks van de oefening”, aldus Steenbergen. “Het kan natuurlijk wel hectisch zijn.” De oefening duurt van 07.30 uur tot 10.30 uur.

Meest gelezen

Redactie REGIO8 | 12 apr 2025 09:03

Raad Oude IJsselstreek stemt over asielzoekersdorp

Bart Sollman | 16 apr 2025 14:19

Lees ook

Achterhoekse thuiskoks gezocht: “Ze is als een oma, moeder en vriendin ineen”

Veel mensen in Nederland kunnen niet voor zichzelf koken vanwege hun leeftijd of een mentale of fysi...

Doetinchemse Scouting Roothaangroep weer compleet met nieuwe boerderij

Scouting Roothaangroep uit Doetinchem heeft na acht jaar hun geliefde boerderij weer terug. Bij De K...

Mabeon opent deuren voor Montferlandse wasservice: ‘Begin van iets moois’

Met de aftrap van de nieuwe invulling van de wasservice in Montferland is er een einde gekomen aan d...

A18 deels afgesloten door gekantelde vrachtwagen met biggen bij Doetinchem

De snelweg A18 is donderdagmiddag deels afgesloten vanwege een eenzijdig ongeval met een vrachtwagen...

Vrouw uit Doetinchem (44) veroordeeld voor poging tot doodslag op partner

Een 44-jarige vrouw uit Doetinchem is veroordeeld voor poging tot doodslag op haar partner, het verl...

Catharinakerk Doetinchem moet publiekstrekker van de stad worden

De Catharinakerk in Doetinchem moet een nieuwe functie krijgen en getransformeerd worden tot een pub...