Ulft, Netherlands

Eerste schaatsmarathon op natuurijs is dinsdagavond in Winterswijk

De eerste schaatsmarathon van het jaar op natuurijs wordt dinsdagavond georganiseerd in Winterswijk. De Winterswijkse IJsvereniging verslaat Haaksbergen in de strijd om die eerste marathon, het verlossende telefoontje kwam rond het middaguur binnen.
Jasper Hazelaar | 9 januari 2024 12:25 | Aangepast op 9 januari 2024 12:25
Eerder op de dag werd de ijsvloer in Winterswijk gekeurd door schaatsbond KNSB. Met een dikte van meer dan dertig millimeter was er groen licht, maar er volgde ook nog een keuring van de baan in Haaksbergen. Hoewel de dikte daar ook voldoende was, had de schaatsbond volgens Omroep Gelderland goed nieuws voor Winterswijk. De allereerste schaatsmarathon op natuurijs gaat naar de wonderbaan, die in 2020 werd aangelegd. De wedstrijd begint vanavond om 19.00 uur met de vrouwen.

Trots is een understatement voor het gevoel dat heerst bij de Winterswijkse Ijsvereniging. “Heel Winterswijk is er klaar voor!”, zegt ijsmeester Hendrik van Prooije. “Wat dit opgeroepen heeft aan gemeenschapsgevoel, is moeilijk te omschrijven. Dat je dit er dan uitkrijgt, het is super. De schaatskoorts gaat nu wel richting de honderd graden. Ik verwacht een gekkenhuis met heel veel mensen.”

Foto: Omroep Gelderland

Lees meer over:

Winterswijk|Schaatsen|

Lees ook

Wethouder overleeft motie van afkeuring over zwembad in Winterswijk

Wethouder Sylvia Fleuren (CDA) is ontsnapt aan een motie van afkeuring ingediend door de D66-fractie...

Lokale partijen Winterswijks Belang en Morgen fuseren

Winterswijks belang en Morgen, twee lokale partijen met zetels in de Winterswijkse raad, gaan samen ...

Generatie Z wil samenwerken met gemeente Winterswijk

Jongerenorganisatie WijZ, oftewel jongeren van generatie Z, heeft de eerste stappen gezet naar de ge...

Traag verloop van nieuwe visie mobiliteitsplan in Winterswijk

Het college van gemeente Winterswijk is bezig met het ontwikkelen van een nieuwe visie op het mobili...

Inhaalslag woningbouw in Winterswijk

Het aantal nieuwe woningen op de planningslijst stijgt naar meer dan 1.300 woningen in Winterswijk. ...

Bevrijdingsweekend Winterswijk: 'We werken samen met zeshonderd vrijwilligers'

Het is dit jaar tachtig jaar geleden dat Winterswijk werd bevrijd op 31 maart 1945. Om bij dit jubil...