Ulft, Netherlands

Amalia komt naast Achterhoekse docent Sander zitten: ‘Ze was heel sympathiek’

Foto: REGIO8
Om de koninklijke familie het Achterhoekse gevoel te geven, was er op de route een heus boerenerf gecreëerd. De familie kon hier genieten van streekgerechten, een lokaal biertje en een stukje muziek van De Boetners. De aankleding van de tafels met bloemen was mede in handen van leerlingen van het Zone.college. Docent Sander Snijders had wel een hele bijzondere ervaring op Koningsdag.
Remco Geurts | Bart Sollman | 26 april 2025 19:59 | Aangepast op 26 april 2025 19:59
“Aan de tafels waar we zaten stonden een aantal lege stoelen. Onder andere naast mij. Daar zouden eventueel leden van de koninklijke familie komen zitten. Er werd steeds gezegd dat dat nog niet zeker was”, zegt Snijders. Toen hij de prinsessen vrij gericht naar zijn tafel zag lopen kreeg hij wel een gevoel. “Ze wisten blijkbaar al wel waar ze moesten gaan zitten. Toen ik Amalia naar de lege plek naast me zag lopen, ging er maar één ding door me heen; wat ga ik haar vragen?”

Toen ze ging zitten was Snijders gelijk onder de indruk. “Ze is echt heel erg sympathiek. Ze begon gelijk een gesprek over het eten wat we kregen. Daarna hadden we het over de bloemen.” Volgens Snijders wilde de kroonprinses ook veel verschillende dingen proeven. “Ze had asperges, en proefde verschillende soorten taart. Normaal zie je zo iemand alleen op tv, in het echt is ze ook heel erg leuk. Ze vermaakte zich volgens mij wel."

Meest gelezen

Doetinchem steeds meer in de steigers voor Koningsdag

Hidde Vinkenvleugel | 22 apr 2025 16:16

Lees ook

Dit was Koningsdag 2025: ‘Achterhoek, vriendschap, samenbinden en Duitse regio’

Koning Willem Alexander en de ontvangende burgemeester Mark Boumans sprak er aan het begin en aan he...

Oost Gelre koopt voor 9 miljoen euro Vitelco voor woningontwikkeling en 'ander leuks'

Eind vorig jaar stelde een meerderheid van de raad een zogeheten ‘uitnodigingskader’ vast om marktpa...

Eerste oranjefans staan in de vroege ochtend al aan de route van Koningsdag Doetinchem

De zon is nog amper op maar de allereerste oranjefans melden zich al langs de route van Koningsdag i...

De Storm kan tien jaar vooruit met 5,8 miljoen voor noodzakelijke renovatieklus

Alleen een gepensioneerde elektricien kan het luchtbehandelingssysteem van het theater nog repareren...

LIVEBLOG | De laatste updates van Koningsnacht Doetinchem

Koningsnacht is van start! De terrassen zijn gevuld, de muziek staat aan en de drankjes zijn gevuld....

De Graafschap speelt tóch in het oranje-wit op de (kleine) Vijverberg

De Graafschap in het oranje-witte Koningsdagshirt en niet in het blauw-wit op eigen Vijverberg? Voo...